uncivilization logotype
uncivilization logotype

- - - - - - - EN - - - - - - -

This page needs translation from Turkish to English

if you want to help Uncivilization with the translations
contact us via mail. info@uncvl.com


Event Info and Bands

Venue: Woodstock | doors opened at 20:30 stage time 21:15

Poster: Tuğçe Türksoy

21:15 Bunu Sen İstedin
22:15 Tampon
23:30 Zibidiler


- - - - - - - TR - - - - - - -


Etkinlik Metni

Uncivilization Punk Konseri
Zibidiler, Tampon, Bunu Sen İstedin

14 Mayıs 2022 Cumartesi
Mekan: Woodstock, Kadıköy, İstanbul

Ankara çıkışlı ska punk grubu Zibidiler, 1994’ten bu yana punk rock icra eden Tampon ve lo-fi akustik punk çalan tek kişilik grup Bunu Sen İstedin Mayıs ortasında bir cumartesi Woodstock’ta biraraya geldi. Konser 21:15’de başladı, 24:15’te bitti. Bilet fiyatı 60TL'ydi.

Poster: Tuğçe Türksoy

21:15 Bunu Sen İstedin
22:15 Tampon
23:30 Zibidiler

Gruplar


ZİBİDİLER

Ahırda Mı Büyüdün adında bir albümleri, Ben Bu şarkılara Kefilim adında da bir EP’leri olan Zibidiler, kendilerini “Milenyumdan hemen önce kurulan Ankaralı son punk grubu” olarak tanımlıyor. Kadroda Aykan, Arda ve Kerem var. İlk demoları 2000 yılında ‘Bu Ne Biçim Demo Be’ adındaydı. O dönem yoğun geçti, kendi deyimleriyle “konser konser koşarken dalakları şişti”. 2005’te “ünlü olamayacaklarını anlayıp” dağıldılar. Ve bir 20. yıl konseri vermek için tekrar toplandılar. “Ankara punk ilke ve inkılaplarına bağlı, formasyonunu Kirli Çoraplar, At Hırsızları ve Sokak Köpekleri’nde tamamlamış” Burak’ı da gruba dahil ettiler.

TAMPON

Üyeleri sürekli değişen Tampon, ilk olarak 1993 yılında Punk Aslı olarak bilinen Aslı Akıncı ile arkadaşları Evren ve İnan tarafından İstanbul’da kuruldu. Grup, çağdaşları Noisy Mob, Spinners, LSD, CMUK, Athena ve Zen gibi lise ve üniversiteli gençlerin kurduğu bir grup. Grup, 2017 yılında hem eski hem de yeni parçalarını içeren “Planet Tampon” adlı ilk albümlerini Prag merkezli bağımsız plak şirketi Prof Sny Records etiketiyle yayınladı.

BUNU SEN İSTEDİN

The Raws grubunun vokal-gitaristi Göksu’nun, komik sözler yazdığı, lo-fi, akustik punk parçalarını çalıp söylediği tek kişilik projesi. Kendi deyişiyle: ‘b sınıfı, düşük bütçeli, kötü, basit, çöp ,trash, punk’ ne dersen de! 2003’den beri kaydettiği şarkılardan 15 tanesini ‘♬ ♪ ЪEϟT OF ♫ ♪’ adında bir albüm olarak bandcamp’ten yayınladı.

tail of comet
UNCIVILIZATION